Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Eventet

​​​

 • 24

  janar - 

  2017

  27

  janar

  2017

  RINI-FESTË

  Konkursi i madh artistik i shkollave të mesme, në tre disiplina: * Këngë; * Interpretim * Multimedia (filma me metrazh të shkurtër, ose punime n
     Me shume

 • 14

  mars - 

  2017

  14

  mars

  2017

  Dita e Verës

  Koncerte festive. Panair i luleve. Karnavale
     Me shume

 • 8

  prill - 

  2017

  8

  prill

  2017

  Dita Ndërkombëtare Rome

  Ekspozitë Filma romë Koncert festiv
     Me shume

 • 22

  prill - 

  2017

  22

  prill

  2017

  Dita e Tokës

  E dua detin, e dua tokën! Riciklo! Aktivitet me shkollat e mesme.
     Me shume

 • 15

  maj - 

  2017

  19

  maj

  2017

  Festival i fjalës artistike

  Festival i fjalës artistike "E para është fjala", në nder të shkrimtarit, Jakov Xoxa.
     Me shume

 • 6

  prill - 

  2017

  6

  prill

  2017

  Karnavalet

  Festa e Karnavaleve, nje tradite qe rikthehet pas shume vitesh ne Fier.
     Me shume

 • 22

  prill - 

  2017

  22

  prill

  2017

  Festa e Luleshtrydhes

  Festa e Luleshtrydhes organizohet ne kuader te promovimit te vlerave, tradites, kultures dhe trashegimise. Eshte pjese e turit "Hajd' Dalim nga M
     Me shume

 • 1

  maj - 

  2017

  1

  maj

  2017

  "Ngjyrat e qytetit tim"

  Koncert festiv, lojëra, katering (piknik) etj.
     Me shume

​​​​

Eventet

<qershor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Se shpejti


Buletini Informativ