Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet

Kategorite

Filtro:

Lajme

​​​​​​
 •  

  Kryetari i Bashkisë inspekton punimet në shkollën e Dërmënasit.

  ​Kryetari i bashkisë Armando Subashi ka kryer një inspektim rutinë në shkollën 9 vjecare në Dërmënas, e cila i është nënështruar rikonstruksionit të plotë.

  Me shume...

  Qendra Komunitare Levan, shembull i një konkretizimi të suksesshëm

  Kryetari i Bashkisë, Armando Subashi, së bashku me Ambasadorin e Suedisë, Johan Ndisi dhe Koordinatorin e Përhershëm të OKB-së në Shqipëri, njëkohësisht Përfaqësues i Përhershëm i UNDP, Brian Williams vizituan Qendrën Komunitare Levan, një bashkëpunim i Bashkisë Fier dhe UNDP, nëpërmjet Terre des Hommes.

  Me shume...

  Ambasadori i Suedisë viziton Fierin

  Ambasadori i Suedisë në Tiranë, Johan Ndisi ka vizituar sot qytetin e Fierit, në kuadër të turit të tij ciklistik nëpër Shqipëri. Në Fier fillimisht ambasadori Ndisi u ndal në hyrje të shëtires “Jakov Xoxa”. Së bashku me të rinjtë e Parlamentit Rinor Fier, Qendrës Rinore “Epoka e Re”, pasi e ka përshkuar me bicikletë shëtitoren u ndal në Bashki ku është pritur nga Kryetari, Armando Subashi. 

  Me shume...

  Pranvera në Bibliotekën Dritëro Agolli

  Pranvera në Bibliotekë, këtë vit ka ardhur ndryshe nga cdo herë tjetër. E parë si një ditë shprese dhe optimizmi, Bashkia Fier nëpërmjet Bibliotekës “Dritëro Agolli” organizoi një ditë të hapur artistike. Mes tingujve të muzikës dhe ekspozitës së librave më të rinj të fondit të bibliotekës, vizitorët kanë shijuar gjithashtu ëmbëlsirat tradicionale të kësaj dite. 

  Me shume...

  Kupa e Miqësisë, aktiviteti sportiv që përballi 6 bashkitë

  Bashkia Fier ka organizuar një tjetër aktivitet të bukur sportiv, duke kapërcyer kufitjë e Bashkisë Fier.
  “Kupa e Miqësisë” në volejboll për vajza, ka bashkuar ekipet përfaqësuse të 6 Bashkive të Qarkut Fier: Lushnje, Divjakë, Patos, Rroskovec, Ballsh, Fier. 
  Ndeshjet miqësore janë zhvilluar në ambjentet e Kompleksit Sportiv të Bashkisë Fier, pranë ETC dhe në të kanë marrë pjesë gjimnazet fituese në rang Bashkie të Kampionatit “Kupa e Clirimit”, zhvilluar në muajin nëntor të vitit 2016.

  Me shume...

  12345678910...

Eventet

<prill 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829303112
345
6
e enjte, prill 6, 2017
7
8
e shtunë, prill 8, 2017
9
10111213141516
1718192021
22
e shtunë, prill 22, 2017
23
24252627282930
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ