Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet

Kategorite

Filtro:

Lajme

​​​​​​
 •  

  Ministrat, Kumbaro e Tahiri në Apoloni, për trashëgiminë kulturore

  Vlerësimi dhe ruajtja e pasurisë kulturore ka sjellë sot në Parkun Kombëtar të Apolonisë, Ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe Ministrin e Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Fier, Armando Subashi, Prefekti i Fierit, Xhevit Bushaj, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Cako, Drejtori Rajonal i Policisë, Neritan Nallbati, Drejtori i DAR, Shkëlqim Allkaj etj. 

  Me shume...

  Kërcim Dashurie

  Një super spektakël kanë dhënë të rinjtë e shkollave të mesme pjesëmarrëse në konkursin artistik “Kërcimi i Dashurisë”, organizuar nga Bashkia Fier, nëpërmjet Drejtorisë së Arsimit, Rinisë dhe Komuniteteve dhe në bashkëpunim me DAR. 

  Me shume...

  Konkursi i hapur për qendrën e qytetit

  Një organizim ndryshe, në konceptin e një konkursi të hapur idesh, nëpërmjet të cilit Bashkia Fier bëri publike dy projekt – ide të propozuara nga “Arkonstudio” sh.p.k (bashkëpunim me një studio në Hollandë) dhe “Rean 95” sh.p.k (bashkëpunim me një studio italiane me qendër në Verona), ku morrën pjesë arkitektë, ekspertë të fushave të ndryshme, përfaqësues të shoqërisë civile, përfaqësues të medias, të rinj e qytetarë të shumtë. 

  Me shume...

  5 eskavatorë të rinj për Bashkinë Fier

  Kanë mbërritur në Bashkinë Fier, 5 eskavatorët e rinj të siguruar nga Qeveria Shqiptare, që do shërbejnë për përmirësimin e ujitjes dhe kullimit të tokave bujqësore, një punë kjo e nisur që në fillim të funksionimit të Bashkisë së re Fier, nëpërmjet Njësisë së Vaditjes dhe Kullimit (në Bashki) edhe pse me vetëm dy mjete. 

  Me shume...

  Në ceremoninë e shpërdarjes së 150 lejeve të legalizimeve

  150 banorë të Radostinës janë bërë sot pronarë të ligjshëm të shtëpive të tyre. Në ceremoninë e organizuar në fshatin Radostinë, Njësia Administrative Dërmënas, Kryetari i Bashkisë, Armando Subashi, Prefekti i Qarkut Xhevit Bushi, Deputeti Ervin Koci, Drejtori i ALUIZNI-t Ervin Bushi, Kryetarja e PS Fier Genta Cakrani u kanë dorëzuar pronarëve legjitimitetin e pronës së tyre (lejet e legalizimit për banesat), duke finalizuar kështu një nga premtimet e Qeverisë dhe duke i dhënë fund sorrollatjeve shumëvjecare për legalizimin e pronës së tyre. 

  Me shume...

  12345678910...

Eventet

<shkurt 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112

Se shpejti


Buletini Informativ