Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Viti i ri shkollor. Kushte më të mira për fëmijët.

Kategorite

Filtro:

Viti i ri shkollor. Kushte më të mira për fëmijët.

​Më shumë ndërhyrje, më shumë punë e më shumë godina arsimore drejt garantimit të kushteve bashkëkohore. Përvec 4 shkollave të rikonstruktuara totalisht, vetëm këtë vit me buxhetin e bashkisë është ndërhyrë në mbi 10 shkolla në qytet e në fshat, në pothuajse të gjitha kopshtet e cerdhet . Sot të gjitha këto institucione kanë kushte më të mira higjeno – sanitare dhe infrastrukturore gjithashtu. Ka qenë një punë e vrullshme e shtrirë pothuasje përgjatë gjithë sezonit veror, por në mënyrë të përqëndruar gjatë muajit gusht, ku Ndërmarrja e Shërbimeve Publike në Bashki u fokusua vetëm në këtë drejtim. Sipas kryetarit të Bashkisë Fier, z. Armando Subashi nuk do të lihet asnjë shkollë, kopësht apo çerdhe jashtë vëmëndjes. Puna  do të vazhdojë deri në standardizimin e të gjitha godinave arsimore në qytet e  në fshat, duke synuar njëkohësisht përsosjen e shërbimeve. Vitin e ardhëshëm synohet ndërtimi i një shkolle të re 9 vjecare, që do të ulë ndjeshëm numrin e nxënësve në klasa dhe do të rrisë cilësinë e shërbimeve. ​

Eventet

<dhjetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ