Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Unaza Bujqësore e Myzeqesë

Kategorite

Filtro:

Unaza Bujqësore e Myzeqesë

Unaza Bujqësore e Myzeqesë; 

Së shpejti nis puna për segmentin tjetër: Imesht, Kallm i Vogël, Verri dhe Bubullimë. 
Ende nuk ka përfunduar, por puna vazhdon me intesitet. Janë 11 km rrugë që u vjen në ndihmë 40 mijë banorëve të fshatrave Fier i Ri, Imesht, Lumë, Ngurrëz e Madhe dhe Kashtbardhë.
Shtresat e asfaltit tashmë kanë përfunduar dhe po punohet me ndërtimin e trotuarëve, veprave të artit dhe mureve rrethuese. 
 Ky investim I Qeverisë Shqiptare e që zbatohet nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit është një ndër investimet e rëndësishme në rrugët rurale, pasi zgjidh përfundimisht problemin e infrastrukturës dhe lidhjes së fshatrave me akset kombëtare. 
Për banorët e këtyre zonave kjo përkthehet në 🤝mundësi, për të qenë më të konkurrueshëm në treg dhe pse jo për të investuar më tej.

Eventet

<nëntor 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ