Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Investitorë lider të agrikulturë synojnë Fierin

Kategorite

Filtro:

Investitorë lider të agrikulturë synojnë Fierin

​​Tre investitorët më të mëdhenj të agrikultuerës në Itali dhe lidera në arenën ndërkombëtare, znj. Silvia Salvi, z. Matteo Mazzoni dhe z. Giovanni Zanzi janë takuar me kryetarin e Bashkisë Fier, Armando Subashi për mundësinë e një investimi madhor në territorin e Fierit. Zhvillimi i Frutikulturës në Bashkinë Fier ishte në qendër të diskutimeve të cilat u shtrinë edhe në analizën e territorit dhe identifikimin e zonave në të cilat pritet të zbatohet projekti i përbashkët që do të nxisë prodhimin vendas, do të zhvillojë eksportin dhe përpunimin e produkteve, duke hapur vende të reja pune e duke i dhënë një hov të padiskutueshëm agricultures në gjithë rajonin e jugut. 

Eventet

<korrik 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
262728293012
34567
8
e shtunë, korrik 8, 2017
9
e diel, korrik 9, 2017
10111213
14
e premte, korrik 14, 2017
15
e shtunë, korrik 15, 2017
17181920
21
e premte, korrik 21, 2017
2223
24252627
28
e premte, korrik 28, 2017
30
3112
3
e enjte, gusht 3, 2017
4
e premte, gusht 4, 2017
5
e shtunë, gusht 5, 2017
6

Se shpejti


Buletini Informativ