Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Investitorë lider të agrikulturë synojnë Fierin

Kategorite

Filtro:

Investitorë lider të agrikulturë synojnë Fierin

​​Tre investitorët më të mëdhenj të agrikultuerës në Itali dhe lidera në arenën ndërkombëtare, znj. Silvia Salvi, z. Matteo Mazzoni dhe z. Giovanni Zanzi janë takuar me kryetarin e Bashkisë Fier, Armando Subashi për mundësinë e një investimi madhor në territorin e Fierit. Zhvillimi i Frutikulturës në Bashkinë Fier ishte në qendër të diskutimeve të cilat u shtrinë edhe në analizën e territorit dhe identifikimin e zonave në të cilat pritet të zbatohet projekti i përbashkët që do të nxisë prodhimin vendas, do të zhvillojë eksportin dhe përpunimin e produkteve, duke hapur vende të reja pune e duke i dhënë një hov të padiskutueshëm agricultures në gjithë rajonin e jugut. 

Eventet

<shtator 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
28293031123
45678910
11121314151617
18192021
22
e premte, shtator 22, 2017
2324
2526272829301
2345678

Se shpejti


Buletini Informativ