Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Transparencë për Taksat dhe Tarifat Vendore

Kategorite

Filtro:

Transparencë për Taksat dhe Tarifat Vendore

Taksat dhe Tarifat vendore jo vetëm publike, por nga sot edhe në material të printuar informues, produkt që vjen nga bashkëpunimi i Bashkisë Fier me Projektin e USAID-it për Planifikimin dhe Qeverisjen Vendore, mbështetur nga Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillim
Ndërkombëtar. Ky produkt vjen si një nevojë për informimin e qytetarëve, në kuadër të transparencës. 
 Për këtë qëllim, në Bashkinë Fier u organizua një sesion informimi dhe diskutimi me staf të Bashkisë që lidhen drejtëpërdrejtë me qëllimin e kësaj nisme (departamenti i taksave, përfshirë edhe njësitë administrative, marrëdhënieve me publikun, antarë të Komisionit qytetar). Ky produkt synon rritjen e shkallës së informimit/transparencës së komunitetit qytetar-biznes, mbi detyrimet vendore dhe inkurajimin e komunikimit ndëraktiv administratë e Bashkisë - qytetar- biznes, që ndihmon në përmbushjen në një shkallë më të lartë të detyrimeve tatimore vendore nga ana e tyre. 

Eventet

<maj 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1
e hënë, maj 1, 2017
234567
891011121314
15
e hënë, maj 15, 2017
16
e martë, maj 16, 2017
17
e mërkurë, maj 17, 2017
18
e enjte, maj 18, 2017
19
e premte, maj 19, 2017
2021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ