Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Tournee - Drama Maskuar

Kategorite

Filtro:

Tournee - Drama Maskuar

​​​Në kuadër të projektit TOURNEE, "Programi IPA 2 – Itali – Albania - Montenegro "
Masterclass – Laboratories & Events 
6 –8 Qershor ora 19:00; në teatrin "Bylis"
Drama "Maksuar" me regji nga Milto Kutali mbyll etapën e parë të shfaqjeve të projektit të Bashkisë Fier "Për Teatrin". 
"Maskuar" vjen në skenë me aktorët Arben Derhemi, Alfred Trebicka e Ismail Shino. Vepra e autorit izraelit Ilan Hatsor është përthyer nga Eda Dehemi. Vepra është me skenografi nga Ilir Martini dhe muzikë nga Mark Luli. Vepra është shfaqur premierë në Tiranë nuk ka munguar dhe në Korçë, dhe së fundmi për publikun në qytetin e Fierit. Nga të gjitha plagët e shkaktuara nga lufta moderne guerile, ajo që lë ndoshta plagët më të thella emocionale, është ajo e familjeve të shkatërruara nga besnikëritë konfliktuale , duke zëvendësuar dashurinë familjare dhe besimin me dyshimin dhe mosbesimin. "Maskuar", një shfaqje e fuqishme nga Ilan Hatsor sjell në qendër të saj tre vëllezër palestinezë.

Eventet

<gusht 2021>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ