Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Rezultatet konkrete të Reformës Administrative Territoriale në fokusin e medias

Kategorite

Filtro:

Rezultatet konkrete të Reformës Administrative Territoriale në fokusin e medias

Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Cuci dhe një ekip prej 20 gazetarësh të medias së shkruar dhe vizive, kanë vizituar Bashkinë Fier, për të parë nga afër rezultatet konkrete të Reformës Administrative-Territoriale. Nën shoqërinë e Kryetarit të Bashkisë Armando Subashi, Ministri Cuci u ka prezantuar gazetarëve punën e bërë në territorin e Fierit, si një nga modelet e suksesit të zbatimit të kësaj reforme. Puna kolosale e bërë në sistemin e kullimit dhe ujitjes është shembulli më i mirë i këtij suksesi, që do i japë një hov zhvillimit ekonomik të zonave rurale dhe vecanërisht bujqësisë. 

Një panoramë e gjerë investimesh që i kanë ndryshuar imazhin qytetit dhe cilësisë së jetës ka qenë për ministrin Cuci edhe imolementimi i projekteve të njëpasnjëshme. Fieri ka qenë në pararojë jo vetëm për suksesin e arritur në rehabilitimin e sistemit të ujitjes dhe kullimit, por edhe në zbatimin e një sërë projektesh infrastrukturore dhe transformuese. Projektet e Rilindjes Urbane i kanë dhënë një hov zhvillimit qytetit, duke hapur dyert e një qyteti Europian.  

Eventet

<gusht 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
3112
3
e enjte, gusht 3, 2017
4
e premte, gusht 4, 2017
5
e shtunë, gusht 5, 2017
6
78910
11
e premte, gusht 11, 2017
12
e shtunë, gusht 12, 2017
13
e diel, gusht 13, 2017
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ