Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Rehabilitim i sistemit të kullimit dhe vaditjes

Kategorite

Filtro:

Rehabilitim i sistemit të kullimit dhe vaditjes

​Rehabilitimi i plotë i kanaleve kulluese po vijon me ritme të shpejta, ndërsa ndërhyrjet e fundit në Përroin e Gjolit, në Frakull të Vogël eviton përmbytjet dhe kullimin e mbi 70 ha tokë bujqësore.
Në total ky kanal kullues ka një gjatësi prej 2.65 km dhe me ndërhyrjet e bashkisë po bëhet rehabilitimi i plotë, duke u pastruar dhe zgjeruar në dy skarpatet e tij.
Pastrimi i këtij kanali kullues është shumë i rëndësishëm sepse mbledh ujërat e gjithë kodrave përreth, që në shumë raste shkaktojnë përmbytjen e kësaj zone.
Cilësia e ulët e bonitetit të tokave bujqësore cënonte prodhimin bujqësor, ndaj dhe rehabilitimi i këtij kanali kullues merr një rëndësi të veçantë për këtë zonë.

Eventet

<maj 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
29
e hënë, prill 29, 2019
30
e martë, prill 30, 2019
23
4
e shtunë, maj 4, 2019
5
6
e hënë, maj 6, 2019
7
e martë, maj 7, 2019
8
e mërkurë, maj 8, 2019
9
e enjte, maj 9, 2019
11
e shtunë, maj 11, 2019
12
e diel, maj 12, 2019
13
14
e martë, maj 14, 2019
15
e mërkurë, maj 15, 2019
16
e enjte, maj 16, 2019
17
18
e shtunë, maj 18, 2019
19
e diel, maj 19, 2019
2021
22
e mërkurë, maj 22, 2019
23
e enjte, maj 23, 2019
24
e premte, maj 24, 2019
26
272829
30
e enjte, maj 30, 2019
31
e premte, maj 31, 2019
1
e shtunë, qershor 1, 2019
2
3
e hënë, qershor 3, 2019
4
e martë, qershor 4, 2019
5
e mërkurë, qershor 5, 2019
6
e enjte, qershor 6, 2019
789

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ