Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Qytetar Nderi pas vdekjes për Agur Vrenozin

Kategorite

Filtro:

Qytetar Nderi pas vdekjes për Agur Vrenozin

Këshilli i Bashkisë Fier i jep sot titullin: “Qytetar Nderi” pas vdekjes z. Agur Vrenozi. 
Mbështetur në kërkesën e Këshilltarëve të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, kërkesa të protokolluara pranë Bashkisë Fier, Këshilli i Bashkisë me propozim të Kryetarit të Bashkisë vendosi të miratojë sot dhënien e titullit “Qytetar Nderi i Bashkisë Fier” pas vdekjes qytetarit Agur Vrenozi, i cili humbi jetën nga plagët e marra, në përpjekje për të evituar një grabitje në qytet. Agur Vrenozi është ndër të paktët shembuj që ndërhyrjes gjatë akteve të tilla. Ai ishte një qytetar shembullor që jetoi si njeri i thjeshtë, por u nda si hero. 
Në nderim të figurës dhe aktit të rallë dhe në prani të familjarëve të Agur Vrenozit, Këshilli i Bashkisë mbajti një minutë heshtje

Eventet

<korrik 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ