Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Qytetar Nderi pas vdekjes për Agur Vrenozin

Kategorite

Filtro:

Qytetar Nderi pas vdekjes për Agur Vrenozin

Këshilli i Bashkisë Fier i jep sot titullin: “Qytetar Nderi” pas vdekjes z. Agur Vrenozi. 
Mbështetur në kërkesën e Këshilltarëve të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, kërkesa të protokolluara pranë Bashkisë Fier, Këshilli i Bashkisë me propozim të Kryetarit të Bashkisë vendosi të miratojë sot dhënien e titullit “Qytetar Nderi i Bashkisë Fier” pas vdekjes qytetarit Agur Vrenozi, i cili humbi jetën nga plagët e marra, në përpjekje për të evituar një grabitje në qytet. Agur Vrenozi është ndër të paktët shembuj që ndërhyrjes gjatë akteve të tilla. Ai ishte një qytetar shembullor që jetoi si njeri i thjeshtë, por u nda si hero. 
Në nderim të figurës dhe aktit të rallë dhe në prani të familjarëve të Agur Vrenozit, Këshilli i Bashkisë mbajti një minutë heshtje

Eventet

<maj 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
29
e hënë, prill 29, 2019
30
e martë, prill 30, 2019
23
4
e shtunë, maj 4, 2019
5
6
e hënë, maj 6, 2019
7
e martë, maj 7, 2019
8
e mërkurë, maj 8, 2019
9
e enjte, maj 9, 2019
11
e shtunë, maj 11, 2019
12
e diel, maj 12, 2019
13
14
e martë, maj 14, 2019
15
e mërkurë, maj 15, 2019
16
e enjte, maj 16, 2019
17
18
e shtunë, maj 18, 2019
19
e diel, maj 19, 2019
2021
22
e mërkurë, maj 22, 2019
23
e enjte, maj 23, 2019
24
e premte, maj 24, 2019
26
272829
30
e enjte, maj 30, 2019
31
e premte, maj 31, 2019
1
e shtunë, qershor 1, 2019
2
3
e hënë, qershor 3, 2019
4
e martë, qershor 4, 2019
5
e mërkurë, qershor 5, 2019
6
e enjte, qershor 6, 2019
789

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ