Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Qendra Komunitare Levan, shembull i një konkretizimi të suksesshëm

Kategorite

Filtro:

Qendra Komunitare Levan, shembull i një konkretizimi të suksesshëm

Kryetari i Bashkisë, Armando Subashi, së bashku me Ambasadorin e Suedisë, Johan Ndisi dhe Koordinatorin e Përhershëm të OKB-së në Shqipëri, njëkohësisht Përfaqësues i Përhershëm i UNDP, Brian Williams vizituan Qendrën Komunitare Levan, një bashkëpunim i Bashkisë Fier dhe UNDP, nëpërmjet Terre des Hommes. Sot në këtë qendër komunitare, 45 fëmijë të komuniteteve në nevojë ndjekin sistemin parashkollor në kushte të përshtatshme dhe shërbime të integruara. Në fjalën e tij kryetari, Armando Subashi u shpreh se, investimet në këtë qendër dhe për këto komunitete nuk ndalen këtu. Po punohet nëpërmjet bashkëpunimeve të reja dhe investimeve, për të krijuar bazën didaktike për nxënësit, por edhe kurse trajnimi për vajzat e gratë e këtij komuniteti, duke synuar integrimi social dhe fuqizimin ekonomik të tyre. 
 Ambasadori Ndisi u ndje entuziast për këto investime te realizuara në komunitetin rom dhe impaktin që ka dhënë hapja dhe funksionimi i kësaj qendre komunitare në përditshmërinë e shoqërisë lokale. 
Shërbimet në këtë qendër kanë në fokus individin dhe synojnë përmirësimin e aftësisë ripërtëritëse, kryesisht te fëmijët. Kjo iniciativë bazohet në modele pozitive të shërbimeve vendore sociale të integruara, që do të shërbejnë në integrimin e komuniteteve në nevojë.

Eventet

<korrik 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
262728293012
34567
8
e shtunë, korrik 8, 2017
9
e diel, korrik 9, 2017
10111213
14
e premte, korrik 14, 2017
15
e shtunë, korrik 15, 2017
17181920
21
e premte, korrik 21, 2017
2223
24252627
28
e premte, korrik 28, 2017
30
3112
3
e enjte, gusht 3, 2017
4
e premte, gusht 4, 2017
5
e shtunë, gusht 5, 2017
6

Se shpejti


Buletini Informativ