Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Pranvera në Bibliotekën Dritëro Agolli

Kategorite

Filtro:

Pranvera në Bibliotekën Dritëro Agolli

Pranvera në Bibliotekë, këtë vit ka ardhur ndryshe nga cdo herë tjetër. E parë si një ditë shprese dhe optimizmi, Bashkia Fier nëpërmjet Bibliotekës “Dritëro Agolli” organizoi një ditë të hapur artistike. Mes tingujve të muzikës dhe ekspozitës së librave më të rinj të fondit të bibliotekës, vizitorët kanë shijuar gjithashtu ëmbëlsirat tradicionale të kësaj dite. Kanë qenë mbi 200 tituj librash që janë vënë në dispozicion të miqve të shtëpisë së librit, duke i bërë kështu jehonë rikthimit te libri, krysisht brezit të ri. Dita - ditës kjo bibliotekë po shton edhe më shumë fondin e saj me tituj të rinj, duke marrë vlerën e një tempulli të vërtetë të librit të printuar. Në një atmosferë festive qytetarët patën mundësinë të shihnin nga afër titujt më të rinj të librave. E plotë kjo ditë vere erdhi krysisht në sektorin e fëmijëve, ku u krijuar një atmosferë vërtetë festive, që dinë të dhurojnë vetëm fëmijët. 

Eventet

<maj 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1
e hënë, maj 1, 2017
234567
891011121314
15
e hënë, maj 15, 2017
16
e martë, maj 16, 2017
17
e mërkurë, maj 17, 2017
18
e enjte, maj 18, 2017
19
e premte, maj 19, 2017
2021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ