Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Përfundon në kohë rekord rindërtimi i kanalit në Tojkan

Kategorite

Filtro:

Përfundon në kohë rekord rindërtimi i kanalit në Tojkan

Pas një pune intensive e nisur vetëm pak javë më parë ka përfunduar rehabilitimi i plotë i kanalit kullues në Tojkan, Njësia Administrative Cakran. Ky objekt kishte humbur edhe gjurmën e tij dhe jo më funksionin, sipas specialistëve të Drejtorisë së Vaditjes dhe Kullimit. Duke qenë i rëndësishëm dhe i nevojshëm për kullimin e 40 ha toka në këtë zonë dhe eleminimit të përmbytjeve nga lumi Vjosë, u pa e arsyeshme që të ripiketohej dhe projektohej nga fillimi në gjithë gjatësinë e tij. Sot ky objekt është rikthyer në funksion të plotë, duke eleminuar frikën shumëvjecare të banorëve nga përmbytja dhe duke rigjallëruar tokat bujqësore. 

Eventet

<janar 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ