Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Nisin shembjet e ndërtimeve përgjatë dhe pranë lumit Gjanicë

Kategorite

Filtro:

Nisin shembjet e ndërtimeve përgjatë dhe pranë lumit Gjanicë

Nisin shembjet e ndërtimeve përgjatë lumit Gjanicë. 
Ashtu sikurse ishte njoftuar më parë, sot ka nisur aksioni për shembjen e objekteve pranë lumit Gjanicë, për t'i hapur rrugë rikualifikimit të qendrës së qytetit dhe sistemimit të lumit Gjanicë. 
Janë 24 objekte, nga të cilat një objekt i banuar dhe të tjerat shërbime qw do tw hidhen nw shesh, duke i hapur rrugw zhvillimit tw projekteve dhe njwkohwsisht frymwmarrjes sw qytetit.

Për pastrimin dhe rehabilitimin e kësaj zone, IKMT ka angazhuar pothuaj të gjithë flotën e saj të mjeteve. Në fazën e parë që nisi sot, do të prishen 19 objekte që janë shpronësuar me VKM si dhe pesë objekte të tjerë të skualifikuar në procesin e legalizimit nga ALUIZNI. Për katër objekte, specialistët e IKMT kanë vendosur të përdorin lëndë eksplozive. 
Objektet që do të prishen nga IKMT janë dy dhe disa katëshe me funksione të ndryshme shërbimi. 

Eventet

<janar 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ