Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Nisin konsultimet publike për buxhetin 2018

Kategorite

Filtro:

Nisin konsultimet publike për buxhetin 2018

Bashkia Fier nisi sot nga Njësia Administrative Cakran, turin e konsultimeve me qytetarët, për Buxhetin e vitit 2018. Duke e parë si një element shumë të rëndësishëm bashkëqeverisjen me qytetarët dhe vendimarrjen për shpërndarjen e buxhetit në bazë prioritetesh që vet ata përcaktojnë, ky proces këtë vit nisi përpara hartimit të projekt-buxhetit. Kjo s'do të thotë që Bashkia nuk është njohur më parë me problematikat, por ky tur konsultimesh është definitiv për përcaktimin e atyre prioriteteve që vet banorët e cdo njësie përcaktojnë si të rëndësishme për t’u vlerësuar në buxhetin e bashkisë për vitin 2018.

Eventet

<dhjetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Se shpejti


Buletini Informativ