Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Nis asfaltimi në rrugën Ramiz Aranitasi

Kategorite

Filtro:

Nis asfaltimi në rrugën Ramiz Aranitasi

​Pas disa javësh punë intensive me infrastrukturën nëntokësore, tashmë ka puna për asfaltimin e rrugës "Ramiz Aranitasi". Për të mos penguar qarkullimin e automjeteve në këtë aks të rëndëisshëm rrugor është menduar që të punohet fillimisht në një sens lëvizjeje e mëpas me sensin tjetër. Pas përfundimit të këtij procesi do të vijohet me trotuare, gjelbërimin e të gjithë elementët e tjerë urban. Me përfundimin e kësaj rruge dhe me rehabilitimin e qendrës së qytetit do të kemi një lidhje natyrale dhe me standard, nga skaji verior i qytetit në atë jugor. 

Eventet

<nëntor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ