Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Mjedisi dhe mbrojtja e tij. Aktivitet sensibilizues

Kategorite

Filtro:

Mjedisi dhe mbrojtja e tij. Aktivitet sensibilizues

Mjedisi, problematikat dhe politikat e Bashkisë Fier në lidhje me të kanë qenë në qendër të takimit zhvilluar sot mes Nënkryetares së Bashkisë Fier, Gentiana Cakrani, Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimeve Publike, Edmond Leka dhe një grupi të rinjsh të shkollave të mesme të qytetit. Ky takim u iniciuan nga shoqata “Together for Life”, në kuadër të projektit Informim-komunikimi për politikat mjedisore mbështetur nga REC Shqipëri me fonde të Qeverisë Suedeze Embassy of Sweden in Tirana, si pjesë e programit Senior Albania dhe ka për qëllimi trajtimin e problematikave mjedisore që shqetësojnë të rinjtë dhe gjithë banorët e Fierit. Në këtë takim u diskutua më së shumti se cfarë është bërë, po bëhet dhe ajo që është projektuar për t'u bërë në të ardhmen për përmirësimin e mjedisit, si një nevojë emergjente.

Eventet

<tetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ