Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Kryetari i Bashkise, Armando Subashi takohet me investitorë të huaj dhe vendas

Kategorite

Filtro:

Kryetari i Bashkise, Armando Subashi takohet me investitorë të huaj dhe vendas

Kryetari i Bashkisë, Armando Subashi është takuar me një grup investitorësh italianë dhe shqiptarë, të cilët kanë paraqitur koncept - ide për ndërtimin e një kompleksi agro zooteknik në zonën e Darëzezës. Ishte një takim që u zhvillua përmes prezantimeve, sqarimeve të detajeve të zbatimit, për të eleminuar cdo pengesë e për të arritur tek përfitimet reale. Gjatë prezantimit, u sqarua se zbatimi i këtij këtij projekti, do të mundësojë hapjen e shumë vendeve të reja pune, zhvillimin e bujqësisë, blegtorisë, rritjen e cilësisë dhe sasisë së produkteve vendase, duke mos përjashtuar një pikë shumë të rëndësishme: mbrotjen e mjedisit. Investimi mendohet të jetë ekologjik dhe ndotja që mund të shkaktojë ai në ajër dhe sipërfaqe është zero. Z. Subashi, pasi është njohur me këtë koncept – ide është shprehur i gatshëm për bashkëpunime të tilla që vijnë në funksion të zhvillimit të ekonomisë së kësaj zone shumë pranë vijës bregdetare, duke e parë atë si një mundësi të mirë për t'i dhënë hov zhvillimi edhe në këtë aspekt. 

Eventet

<korrik 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
262728293012
34567
8
e shtunë, korrik 8, 2017
9
e diel, korrik 9, 2017
10111213
14
e premte, korrik 14, 2017
15
e shtunë, korrik 15, 2017
17181920
21
e premte, korrik 21, 2017
2223
24252627
28
e premte, korrik 28, 2017
30
3112
3
e enjte, gusht 3, 2017
4
e premte, gusht 4, 2017
5
e shtunë, gusht 5, 2017
6

Se shpejti


Buletini Informativ