Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Këshilli i Bashkisë voton Buxhetin 2019

Kategorite

Filtro:

Këshilli i Bashkisë voton Buxhetin 2019

Me shumicë votash Këshilli i Bashkisë Fier, me gjithë votën kundër të opozitës i ka hapur rrugë vazhdimit të investimeve në gjithë territorin e bashkisë, duke garantuar rritjen e shërbimeve dhe cilësisë së tyre. 
Pas miratimit të Paketës Fiskale dhe Buxhetit të Bashkisë për vitin 2019, në këtë mbledhje u votua dhe miratua edhe:
Buxhetit Afat Mesëm përfundimtar (PBA) 2019-2021 i Bashkisë Fier;
Kalendari orientues për manaxhimin e shpenzimeve vendore të vitit 2019;
Në emër të Bashkisë Fier, nënkryetarja Enkeljeda Peshkëpia, në prani të Drejtoreshës së Drejtoria e Financës Buxhetit dhe Kontabilitetit, si dhe të Drejtoreshës së Taksave dhe Tarifave, ka sqaruar në detaje anëtarët e Këshillit mbi të gjitha zërat e buxhetit 2019, duke garantuar nëpërmjet medias edhe qytetarët që: “Bashkia Fier do të vazhdojë punën e nisur me të njëjtin përkushtim dhe angazhim, duke synuar rritjen e cilësisë dhe sasisë së shërbimeve dhe investimeve gjithashtu”. 

Eventet

<qershor 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829
30
e enjte, maj 30, 2019
31
e premte, maj 31, 2019
1
e shtunë, qershor 1, 2019
2
3
e hënë, qershor 3, 2019
4
e martë, qershor 4, 2019
5
e mërkurë, qershor 5, 2019
6
e enjte, qershor 6, 2019
789
10
11
e martë, qershor 11, 2019
12
e mërkurë, qershor 12, 2019
13
e enjte, qershor 13, 2019
14
e premte, qershor 14, 2019
16
17181920212223
24252627282930
1234567

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ