Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Java Europiane e Demokracisë

Kategorite

Filtro:

Java Europiane e Demokracisë

​Në kuadër të Javës Europiane të Demokracisë është zhvilluar sot në Bashkinë Fier një ditë e hapur mbi pjesëmarrjen, konsultimin dhe angazhimin qytetar “Për një demokraci lokale në rritje”, organizuar nga Qendra e Informimit të Bashkimit Evropian Vlorë. Në këtë takim merrnin pjesë Kryetarja e Këshillit të Bashkisë Fier, Evis Sema, Nënkryetarija e Bashkisë Fier, Enkelejda Peshkëpia, kordinatori për informimin e publikut, Qendra e Informimit të BE- Vlorë, Robert Murataj dhe të rinj nga shkollat e Fierit. 
Në përmbushje të objektivave të Javës Europiane të Demokracisë, nëpërmjet një formati sa informues aq dhe konsultativ, të rinjtë u njohën me procesin buxhetimit me pjesëmarrje në Bashkinë Fier, rëndësinë e përfshirjen së tyre (të rinjve) në vendimarrje, si dhe me të gjitha mundësitë dhe projektet zhvillimore që ka sot Bashkia, sic është projekti më i ri, ai i qendrës së qytetit

Eventet

<dhjetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Se shpejti


Buletini Informativ