Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Inspektim në sistemin e kullimit në Daullas

Kategorite

Filtro:

Inspektim në sistemin e kullimit në Daullas

Puna e parë që Bashkia, nëpërmjet Drejtorisë së Kullimit dhe Vaditjes nisi menjëherë pas festave të fundvitit ishte pikërisht rehabilitimi i kanalit kullues në fshatin Daullas, i cili jo vetëm do të sigurojë kullimin e 15 ha tokë bujqësore, por edhe do ti hapë rrugë vazhdimit të punimeve për rikonstruksionin e segmentit të mbetur rrugor. Kryetari i Bashkisë Fier, Armando Subashi ka inspektuar sot punimet dhe është shprehur se qëllimi kryesor i të gjitha këtyre ndërhyrjeve është rivënia sa më parë në eficencë të plotë të gjithë rrjetit të sistemit të kullimit dhe vaditjes, në funksion të gjallërimit të bujqësisë. 
Në skemën e kanaleve me impakt në kullimin e sipërfaqeve të mëdha të tokave bujqësore, ky kanal (KRH 23), me një gjatësi 1.1km ka marrë vëmendjen e Bashkisë edhe për faktin se mosfunksionimi i tij pengon vazhdimin e punimeve edhe në një segment të shkurtër të rrugës Daullas – Grecalli – Mujalli. 

Eventet

<tetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ