Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Fokusim në rrugët e brendshme të qytetit

Kategorite

Filtro:

Fokusim në rrugët e brendshme të qytetit

Kryetari i Bashkisë Fier, Armando Subashi ka inspektuar në terren gjendjen aktuale të infrasrukturës së brendshme të lagjes “Apollonia”. Ky vit ka nisur me një intesifikim të punimeve në rrugët e brendshme të lagjeve, të cilat jo vetëm po rikonstruktohen, por po fitojnë hapsirën e nevojshme të humbur ndër vite nga ndërtimet pa kriter. Ndërmarrja e Shërbimeve Publike, Bashkia Fier po punon sot paralelisht në disa lagje të qytetit si: "Sheq i Madh", "1 Maji", "Apollonia", "15 Tetori", "29 Nëntori", për të vazhduar më tej me lagjet e tjera, me qëllim ndryshimin rrënjësor të infrastrukturës jo vetëm rrugore, por dhe funksionale të lagjeve të qytetit. 

Eventet

<janar 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ