Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Biblioteka Publike mirëpret autorin e spikatur, Zija Çela

Kategorite

Filtro:

Biblioteka Publike mirëpret autorin e spikatur, Zija Çela

​Një nga autorët aktiv dhe më të spikatur të letërsisë bashkëkohore, Zija Çela për herë të parë në Bibliotekën Publike “Dritëro Agolli” promovon veprën më të fundit të tij, "Ora e Zooparkut" . ky roman është një pasqyrë e realitetit, ku autori tregon qartë rebelimin brenda vetes, për atë që cdo gjë rrotullohet rreth ndjenjës së keqe. "Ora e Zooparkut" është romani i 13 i autorit. Të ftuar në këtë aktivitet të promovimit të vlerave letrare dhe veprimtarisë së shquar të autoprit Çela ishin edhe studiuesi Behar Gjoka, publicisti Aleksandër Çipa dhe botuesja Irena Toçi. 
 “Ora e zooparkut” është romani më i ri i Zija Çelës, për të cilin është punuar gjatë deri në shfletimin përfundimtar që publiku e shijon sot. Për disa mund të jetë një roman dashurie. Për të tjerë një vepër e realizmit magjik ku ngjarjet rrëfehen në vetëm e parë, apo një roman aventurash ku njeriu pa arsye jeton në kafaze kafshësh, por e vërtetë është fakti se kjo prozë e gjatë nuk është përqasja e parë realiste e shkrimtarit.

Eventet

<prill 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728293031
1234567
891011121314
1516171819
20
e shtunë, prill 20, 2019
21
22232425262728
29
e hënë, prill 29, 2019
30
e martë, prill 30, 2019
23
4
e shtunë, maj 4, 2019
5

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ