Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Bashkia Fier, model për suksesin e reformës territoriale edhe për Armeninë

Kategorite

Filtro:

Bashkia Fier, model për suksesin e reformës territoriale edhe për Armeninë

​Reforma e re Administrative, e sapo zbatuar në vendin tonë dhe rezultatet e saj konkrete janë bërë objekt i studimit të një grupi ekspertësh nga Armenia. Ata janë pritur nga Zëvendëskryetarja e Bashkisë, znj. Enkelejda Peshkëpia, Drejtori i Përgjithshëm i Burimeve Njerëzore, z. Martin Dodi dhe Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve Publike, z. Edmond Leka, prej të cilëve u njohën në detaje mbi vështirësitë dhe impaktin që ka patur kjo reformë në administrim dhe shërbimet e qytetarëve. E parë si një model për t’u ndjekur në administrimin e territorial në vendin e tyre, gupi i ekspertëve të ardhur nga Armenia e ndoqën zhvillimin e kësaj reforme në cdo aspekt dhe shtrirje të mundshme në Bashkinë Fier, i cili ka një rezultat të dukshëm dhe lehtësisht të prekshëm, si nëpërmjet investimeve ashtu edhe shërbimet e shtuara e të përmirësuara. 

Eventet

<korrik 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
262728293012
34567
8
e shtunë, korrik 8, 2017
9
e diel, korrik 9, 2017
10111213
14
e premte, korrik 14, 2017
15
e shtunë, korrik 15, 2017
17181920
21
e premte, korrik 21, 2017
2223
24252627
28
e premte, korrik 28, 2017
30
3112
3
e enjte, gusht 3, 2017
4
e premte, gusht 4, 2017
5
e shtunë, gusht 5, 2017
6

Se shpejti


Buletini Informativ