Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > BE mbështet zhvillimin e turizmit në Fier

Kategorite

Filtro:

BE mbështet zhvillimin e turizmit në Fier

​​​

Diskutim i zgjeruar në lidhje me projektin e Bashkimit Europian për zhvillimin e turizmit. 
Ka qenë vetë kryetari i Bashkisë, z. Armando Subashi që ka paraqitur një panoramë të detajuar të nevojave specifike dhe prioritare përpara përfaqësuesve të FSHZH dhe grupit të konsulentëve të kontraktuesit të BERZH për analizën e situatës. Nëpërmjet këtij projekti, Bashkia Fier synon përmirësimin e infrastrukturës rrugore në zonën bregdetare, si dhe lidhjen e Ardenicës, Libofshës, Kishës “Shën Kozma”, bypass. 
 Përveç kësaj, prioritet të vecantë ka marrë dhe hartimi i një master-plani për zhvillimin e zonës bregdetare, i cili do të fokusohet në të gjithë elementët kryesorë, duke filluar nga kanalizimet deri te projektet zhvillimore me impakt në ekonomi. Gjatë diskutimeve u trajtuan problematikat dhe ecuritë e deritanishme nga qendra e qytetit drejt zonave bregdetare, përfshirë nevojën emergjente të ndërthurrjes së infrastrukturës së turizmit arkeologjik, kulturor, e fetar.

Eventet

<qershor 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829
30
e enjte, maj 30, 2019
31
e premte, maj 31, 2019
1
e shtunë, qershor 1, 2019
2
3
e hënë, qershor 3, 2019
4
e martë, qershor 4, 2019
5
e mërkurë, qershor 5, 2019
6
e enjte, qershor 6, 2019
789
10
11
e martë, qershor 11, 2019
12
e mërkurë, qershor 12, 2019
13
e enjte, qershor 13, 2019
14
e premte, qershor 14, 2019
16
17181920212223
24252627282930
1234567

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ