Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore

Kategorite

Filtro:

Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore

Atelie "Fustanella"!
Në kuadër të Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, në bashkëpunim me organizaten Chwb Albania (Trashegimia pa Kufije Shqiperi ) është zhvilluar një orë e hapur mësimore në Muzeun Historik Fier, me qëllim promovimin e trashëgimisë materiale dhe shpirtërore tek fëmijët e klasës së katërt të shkollës 9 vjeçare Kraps. Mes shumë informacionesh dhe vlerash të përcjella nga përfaqësuesit e Muzeut, të Drejtorisë së Turizmit në Bashki dhe vet mësues që i shoqëronte, fëmijët u njohën nga afër edhe me traditat e pasuritë tona etnografike. 

Eventet

<dhjetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Se shpejti


Buletini Informativ