Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Art dhe Festë

Kategorite

Filtro:

Art dhe Festë

ART & FESTË

Pas një gare të fortë dhe dinjitoze ka përfunduar dje Konkursi mes shkollave të mesme të qytetit.Garë në disa disiplina si: këngë, kërcim, interpretim, instrument. Juria profesioniste arriti të përzgjedhë më të mirët, ndërsa u dhanë edhe cmime të tjera inkurajuese. 
Konkursi nisi në muajin mars, për të arritur në këtë finale. Morën pjesë 250 të rinj dhe vetëm 100 prej tyre u kualifikuan për në finale. Më shumë se një garë, ky aktivitet ishte një motiv për të nxitur të rinjtë për t'u marrë më shumë me art, kulturë.

Eventet

<nëntor 2020>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ