Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Aktivitete festive

Kategorite

Filtro:

Aktivitete festive

Në vazhdim të aktiviteteve të programit të festave të fundvitit, pranë Qendrës së Aktiviteteve Kulturore të Bashkisë Fier, u zhvillua konkursi letrar me maturantët e qytetit të Fierit. U interpretuan fragmente dhe pjesë të larmishme nga autorët më në zë shqiptarë. Pas performancave u ndanë edhe cmime për fituesit. 
Vendin e parë e mori nxënësja Kristiana Naci, nga shkolla "Perikli Ikonomi", vendin e dytë, Erisa Hoxha nga shkolla "Dertliu" dhe vendin e tretë Klea Daka nga shkolla "Flatrat e Dijes". 
Çmimi i performancës më të mirë për Saqine Sula nga gjimnazi i Cakranit dhe Çeljeta Veliu nga shkolla "Perikli Ikonomi" për interpretimin më të mirë.


Festa e kapelës;

Një tjetër emocion i sjellë nga të rinjtë e shkollave të mesme në Qendrën e Aktiviteteve Kulturore, Bashkia Fier. Me fokus mbrojtjen e mjedisit, me materiale të riciklueshme nxënësit kishin përgatitur kapele festive, nxitur nga atmosfera e festave të fundvitit. Shkëlqyen të gjitha punët e ardhura nga shkolla jopublike Dertliu, të cilat mbërritën në finale dhe arritën të rrëmbenin edhe cmime.

Programi festiv vijoi me mësuesit e shkollës artistike "Jakov Xoxa", që zënë një vend të veçantë në këtë program, me një repertor të zgjedhur nga: Scott Joplin, Bennie Moten, Benny Hill Theme, Benny Gudman, Renato Carosone. 
"Akord band" me muzikën e tyre blues-jazz performoi në Qendrën e Aktiviteteve Kulturore Fier.

Repertori: 
All of me
Besame mucho
Bandstand boogie
Czardas
Fox trot
The entertainer
Kur gjethet bien
South
Tu vuo fa' l' americano
Yakety sax
Why don' t you do right

 

Eventet

<maj 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
29
e hënë, prill 29, 2019
30
e martë, prill 30, 2019
23
4
e shtunë, maj 4, 2019
5
6
e hënë, maj 6, 2019
7
e martë, maj 7, 2019
8
e mërkurë, maj 8, 2019
9
e enjte, maj 9, 2019
11
e shtunë, maj 11, 2019
12
e diel, maj 12, 2019
13
14
e martë, maj 14, 2019
15
e mërkurë, maj 15, 2019
16
e enjte, maj 16, 2019
17
18
e shtunë, maj 18, 2019
19
e diel, maj 19, 2019
2021
22
e mërkurë, maj 22, 2019
23
e enjte, maj 23, 2019
24
e premte, maj 24, 2019
26
272829
30
e enjte, maj 30, 2019
31
e premte, maj 31, 2019
1
e shtunë, qershor 1, 2019
2
3
e hënë, qershor 3, 2019
4
e martë, qershor 4, 2019
5
e mërkurë, qershor 5, 2019
6
e enjte, qershor 6, 2019
789

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ