Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > 1001 legalizime në Cakran

Kategorite

Filtro:

1001 legalizime në Cakran

Kryeministri, Edi Rama, së bashku me Ministren e Zhvillimit Urban Eglantina Gjermeni, Kreun e Grupit Parlamentar të PS, Deputetin Gramoz Ruci, Deputetin Xhevit Bushi dhe Kryetarin e Bashkisë Armando Subashi kanë marrë pjesë në ceremoninë e shpërndarjes së 1001 lejeve të legalizimit në Cakran, drejtuar nga vet Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t, Artan Lame. Në këtë Njësi Administrative, në vetëm 3 vite e gjysmë janë përfunduar 1001 dosje pronash dhe brenda një dite u shpërndanë të gjitha, duke i dhënë fund sorollatjeve të kota dhe pritjes pafund të këtyre familjeve. Kujtojmë se për 8 vjet qeverisje e kaluar u legalizuan vetëm 3 prona dhe këto, jo banesa. 
Gjithcka falë këmbënguljes, agazhimit serioz të Qeverisë dhe një pune kolosale e intensive të bërë nga ALUIZNI, një punë që do të vazhdojë me këtë ritëm për t’i dhënë fund plagës shumëvjecare të shqiptarëve për legjitimitetin e pronave të tyre.

Eventet

<gusht 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
3112
3
e enjte, gusht 3, 2017
4
e premte, gusht 4, 2017
5
e shtunë, gusht 5, 2017
6
78910
11
e premte, gusht 11, 2017
12
e shtunë, gusht 12, 2017
13
e diel, gusht 13, 2017
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ