Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia

Bashkia

 

Bashkia e re Fier përfshin zonat bujqësore më të rëndësishme të vendit, si dhe një pjesë të konsiderueshme të industrisë që lidhet me përpunimin e naftës. Më shumë se 55 për qind e popullsisë së Fierit jetojnë në zonat rurale. 

Pas implementimit të Reformës Administrativo-Territoriale, në Fier llogaritet një popullsi prej 200,000 banorë, me dendësi 287 banorë/km2 dhe sipërfaqe  682,7 km2

Bashkia Fier përbëhet nga 13 Njësi Administrative:  

 • Njesia administrative "R 1"        
 • Njesia administrative "R2"           
 • Njesia administrative "R 3"         
 • Njesia administrative "R 4"         
 • Njesia administrative "Qender" 
 • Nnjesia administrative "Portez"                
 • Nnjesia administrative "Mbrostar"         
 • Njesia administrative "Levan"    
 • Njesia administrative "Libofshe"              
 • Njesia administrative "Dermenas"          
 • Njesia administrative "Topoje"  
 • Njesia administrative "Frakull"  
 • Njesia administrative "Cakran"  

 

 

Eventet

<qershor 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829
30
e enjte, maj 30, 2019
31
e premte, maj 31, 2019
1
e shtunë, qershor 1, 2019
2
3
e hënë, qershor 3, 2019
4
e martë, qershor 4, 2019
5
e mërkurë, qershor 5, 2019
6
e enjte, qershor 6, 2019
789
10
11
e martë, qershor 11, 2019
12
e mërkurë, qershor 12, 2019
13
e enjte, qershor 13, 2019
14
e premte, qershor 14, 2019
16
17181920212223
24252627282930
1234567

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ