Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia > Projekti 3C4SME

Projekti 3C4SME

​​

Takimi i radhës për projektin 3C4S me partnerët;

(12.12.2019)

Në datën 7 Dhjetor 2019  në Barleta u mbajt takimi i radhës për projektin 3C4SME. Një delegacion me rreth 30 subjekte  u prit ne Pulia, përfshirë partnerë, kompani dhe palë të interesuara  për të promovuar shkëmbimin e pikëpamjeve dhe mundësinë e bashkëpunimeve ndërkombëtare.​

Ky takim ishte një mundësi për dialog dedikuar kompanive dhe operatorëve në fushën e inxhinierisë,  turizmit, IT dhe sektori i komunikimit me perspektivën e forcimit të krahasimit, krijimin e sinergjive dhe rritjen midis sektorëve. Një fokus i vecantë ju dedikua vështirësive që kompanitë hasin në gjetjen e burimeve të fondeve. Pra një njohje e thelluar e politikave rregullatore në territoret e përfshira në  këtë projekt si dhe kërkesat dhe kushtet e bankave janë përgatitore për fillimin e cdo nisme tregtare. Propozimi për të ndërtuar një garanci bashkëpunimi  ose së paku krijimi i kushteve për krijimin e tij në territoret Shqiptare dhe Malazeze u mirëprit. Në fund të takimit të gjithë pjesëmarrësit u pajisën me materialet e takimit. Takimi i radhës pritet në Shkurt 2020.

Bashklidhur Njoftimi i plotë për shtyp për këtë takim. 

Njoftim për shtyp, 7 Dhjetor 2019.docx

 --------------------------

Takimi i dytë për projektin 3C4S me partnerët

Projekti 3C4SME- Bashkëpunimi Ndërkufitar dhe konkurueshmëria për SME-të.
Në datën 27 Mars në Kotorr (Mal i Zi) u mbajt takimi i dytë për projektin 3C4SME ku Bashkia Fier është partnere.
Në këtë takim mori pjesë :
Agron Xoxa-Drejtor i Artit dhe Kulturës, Asistent Menaxher në Projekt
Në këtë takim u diskutua për ecurinë e projektit dhe problemet që janë hasur deri më tani gjatë zbatimit të tij. U prezantuan analizat e kontekstit nga Bashkia Kotorr dhe U.R.A.P. Confartigianato Imprese që është edhe partneri lider i projektit. U caktua që partnerët e tjerë duhet ta dorëzojnë këtë analizë deri në fund të muajit qershor. Do të përfshihen të paktën 60 kompani, nga të paktën 20 do të jenë të ligjshme. Partnerët janë informuar në lidhje me shumat e para-financimit . Gjithashtu është ndarë logoja e projektit si dhe janë shfaqur broshurat e projektit. Cdo partner do të dërgojë një foto që përfaqëson territorin e tij.
Gjithashtu u planifikua të mbahet një takim me partnerët në periudhën Qershor-Korrik në Shqipëri dhe një takim i dytë do të mbahet me sipërmarrjet italiane në periudhën Tetor-Nëntor në Itali.

71518041_2311842122260352_6985682096974987264_n.jpg

71038663_2311842115593686_5331322284386811904_n.jpg

71396125_2311842098927021_1724937210572046336_n.jpg

71498254_2311842312260333_1325229394884558848_n.jpg

Eventet

<gusht 2022>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ