Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia > Mekanizmat Monitorues

Mekanizmat Monitorues

​​

Mekanizmat monitorues dhe të kontrollit

Mekanizmat monitorues dhe të kontrollit, janë të përcaktuara në referencë të ligjit Nr.10296, datë 08.07.2010 "Për menaxhimin financiar dhe kontrollin" i ndryshuar, manualet e menaximit financiar për kontrollin, si dhe rregulloren e brendshme të funksionimit të Bashkisë Fier.

  • Auditimi i Brendshëm. 
  • Kodi i etikës për audituesit e brendshëm.
  • Plani strategjik dhe vjetor të njësisë së auditimit të brendshëm. 
  • Çdo raport përfundimtar të kontrollit të jashtëm (KLSH) të ushtruar në bashki.
  • Planit të veprimit, për zbatimin e rekomandimeve të lëna në përfundim të procedurave të auditimit të brendshëm dhe të jashtëm​.

Eventet

<gusht 2021>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ