Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia > AGROLABS projekt

AGROLABS projekt

AGROLABS

​projekti më i ri i Bashkisë Fier në partneritet me Universitetin Bujqësor të Tiranës, Universitetin e Teknologjisë Qipro, Agjencinë për Zhvillim e Limasol Ltd, Bashkinë Razlogit, Rajonin e Maqedonisë Qendrore, Universitetin e Sofjes "Shën Kliment Ohridski", Fakulteti i Biologjisë, Departamenti i Ekologjisë dhe Mbrojtjes së Mjedisit. 
Projekti i Grupit të Avancuar AgroFood ka për qëllim të nxisë prodhimin dhe shpërndarjen e produkteve ushqimore agro-ushqimore të rajonit të Ballkanit Mediteran, duke organizuar zinxhire lokale të vlerave, duke mbështetur prodhuesit në projektet e tyre të zhvillimit dhe duke krijuar tregje të reja për prodhimet e tyre. 
Projekti AgroLabs përfshin zinxhirin e agro-ushqimeve në Greqi, Qipro, Shqipëri dhe Bullgari, 4 grupime të inovacionit agro-ushqimor.

#Agricultural_University_of_Tirana
#Cyprus_University_of_Technology
#Development_Agency_of_Limassol_Ltd
#Municipality_of_Fier
#Municipality_of_Razlog
#Region_of_Central_Macedonia
#Sofia_University "St. Kliment Ohridski", Faculty of Biology, Department of Ecology and Environmental Protection

Për më shumë informacion klikoni në: 

http://www.interreg-balkanmed.eu/approved-project/31/​

Eventet

<gusht 2022>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ