Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet

Kategorite

Filtro:

Lajme

​​​​​​
 •  

  Qendra Komunitare Levan, shembull i një konkretizimi të suksesshëm

  Kryetari i Bashkisë, Armando Subashi, së bashku me Ambasadorin e Suedisë, Johan Ndisi dhe Koordinatorin e Përhershëm të OKB-së në Shqipëri, njëkohësisht Përfaqësues i Përhershëm i UNDP, Brian Williams vizituan Qendrën Komunitare Levan, një bashkëpunim i Bashkisë Fier dhe UNDP, nëpërmjet Terre des Hommes.

  Me shume...

  Ambasadori i Suedisë viziton Fierin

  Ambasadori i Suedisë në Tiranë, Johan Ndisi ka vizituar sot qytetin e Fierit, në kuadër të turit të tij ciklistik nëpër Shqipëri. Në Fier fillimisht ambasadori Ndisi u ndal në hyrje të shëtires “Jakov Xoxa”. Së bashku me të rinjtë e Parlamentit Rinor Fier, Qendrës Rinore “Epoka e Re”, pasi e ka përshkuar me bicikletë shëtitoren u ndal në Bashki ku është pritur nga Kryetari, Armando Subashi. 

  Me shume...

  Pranvera në Bibliotekën Dritëro Agolli

  Pranvera në Bibliotekë, këtë vit ka ardhur ndryshe nga cdo herë tjetër. E parë si një ditë shprese dhe optimizmi, Bashkia Fier nëpërmjet Bibliotekës “Dritëro Agolli” organizoi një ditë të hapur artistike. Mes tingujve të muzikës dhe ekspozitës së librave më të rinj të fondit të bibliotekës, vizitorët kanë shijuar gjithashtu ëmbëlsirat tradicionale të kësaj dite. 

  Me shume...

  Kupa e Miqësisë, aktiviteti sportiv që përballi 6 bashkitë

  Bashkia Fier ka organizuar një tjetër aktivitet të bukur sportiv, duke kapërcyer kufitjë e Bashkisë Fier.
  “Kupa e Miqësisë” në volejboll për vajza, ka bashkuar ekipet përfaqësuse të 6 Bashkive të Qarkut Fier: Lushnje, Divjakë, Patos, Rroskovec, Ballsh, Fier. 
  Ndeshjet miqësore janë zhvilluar në ambjentet e Kompleksit Sportiv të Bashkisë Fier, pranë ETC dhe në të kanë marrë pjesë gjimnazet fituese në rang Bashkie të Kampionatit “Kupa e Clirimit”, zhvilluar në muajin nëntor të vitit 2016.

  Me shume...

  Rezultatet konkrete të Reformës Administrative Territoriale në fokusin e medias

  Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Cuci dhe një ekip prej 20 gazetarësh të medias së shkruar dhe vizive, kanë vizituar Bashkinë Fier, për të parë nga afër rezultatet konkrete të Reformës Administrative-Territoriale. Nën shoqërinë e Kryetarit të Bashkisë Armando Subashi, Ministri Cuci u ka prezantuar gazetarëve punën e bërë në territorin e Fierit, si një nga modelet e suksesit të zbatimit të kësaj reforme. 

  Me shume...

  12345678910...

Eventet

<mars 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
272812345
6789101112
13
14
e martë, mars 14, 2017
1516171819
20212223242526
272829303112
34567
8
e shtunë, prill 8, 2017
9

Se shpejti


Buletini Informativ