Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet

Kategorite

Filtro:

Lajme

​​​​​​
 •  

  Zv.Guvernatori i Gansu takohet me kryetarin e Bashkisë Fier

  Kryetari i Bashkisë Fier, Z. Armando Subashi ka pritur një delegacion nga Provinca Gansu, Kinë që kryesohej nga zv/ Guvernatori i kësaj province, Z. LI Bin. Pjesë e këtij delegacioni ishin dhe krerë të lartë të sektorit të shëndetësisë në këtë provincë, si në hartimin e politikave ashtu dhe në administrim.

  Me shume...

  Fieri Int. Festival, edicioni i dytë

  Vetëm një ditë na ndan nga aktiviteti më i madh veror i kthyer tashmë në traditë, "Fieri Int. Festival". 
  Edicioni i dytë i këtij eventi do të nisë me Festivalin Ndërkombëtar të Bandave të parë në llojin e vet. Në një konferencë për shtyp , Drejtori i Drejtorisë së Artit dhe Kulturës në Bashkinë Fier, njëkohësisht dhe drejtoi artistik i këtij eventi, z. Agron Xoxa ka shpjeguar me detaje atë cfarë është programuar t’u serviret nga bashkia Fier, mbarë qytetarëve këtë verë. 

  Me shume...

  Finalizohet puna në rrugën e fshatit Kallm

  Aktualisht kjo rrugë është në funksion të plotë, duke eleminuar totalisht një nga problemet më të mëdha të banorëve të kësaj zone dhe për t'i hapur rrugë një investimi madhor, që do e kthejë këtë zonë në një nga qendrat më të rëndësishme bujqësore në gjithë territorin e Bashkisë Fier e jo vetëm.
  Me shume...

  Pastrim gjeneral i bregdetit. Gati për të mirëpritur pushuesit

  Bregdeti i Semanit dhe Darëzezës do të mirëpresë këtë vit pushuesit në një ambient të pastër. Pastrimi i nisur prej javësh nga Bashkia Fier, nëpërmjet “Victoria Invest” u shtri përgjatë gjithë vijës bregdetare. Aktualisht puna vazhdon paralel si në bregdetin e Darrëzezës, ashtu edhe në atë të Semanit, për të garantuar pastërti dhe komoditet për pushuesit.

  Me shume...

  Vazhdojnë ndërhyrjet në sistemin e kullimit dhe vaditjes

  Kanali kullues Sh 51 në Radostinë. Sapo ka përfunduar rehabilitimi i plotë i ti.
  Nëpërmjet një pune intensive të Ndërmarrjes së Vaditjes dhe Kullimit të Bashkisë Fier, brenda dy javësh është bërë i mundur eleminimi i një problemi madhor për fermerët e zonës. 

  Me shume...

  12345678910...

Eventet

<gusht 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
3112
3
e enjte, gusht 3, 2017
4
e premte, gusht 4, 2017
5
e shtunë, gusht 5, 2017
6
78910
11
e premte, gusht 11, 2017
12
e shtunë, gusht 12, 2017
13
e diel, gusht 13, 2017
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ